Používáním webu jvklima.cz souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací
Tel.: +420 775 901 710
E-mail: info@jvklima.cz

Ideální řešení pro topení, klimatizaci a přípravu teplé vody v novostavbách nebo při rekonstrukci stávajících budov:

Vysoce účinná technologie tepelného čerpadla vzduch-voda

dum.png

 

Úspory energie až 78%

Tepelná čerpadla Panasonic Aquarea vykazují oproti elektrickým topným systémům až 78 % úsporu nákladů na vytápění. Systém Aquarea s výkonem 7 kW má COP 4,4 což znamená, že z každé kW spotřebované elektrické energie se vrátí 4,4 kW tepla, které pochází z venkovního vzduchu, tzn. o 3,4 kW energie více než elektrické topení. U elektrického vytápění je COP=1, což znamená, že z 1 kW příkonu elektrokotle vyprodukuji 1 kW tepla. To odpovídá 78 % úspor.

system.jpg

graf.jpg

Tepelná čerpadla Panasonic  se vyznačují maximální hodnotou COP = 4,74 při venkovní teplotě 7 °C s teplotou topné vody 35 °C (model SXF9 kW), díky čemuž jsou účinnější než kotle vytápěné tuhým palivem, plynem nebo elektřinou.

tabulka1.png

tabulka2.png

 

Jak funguje systém Aquarea?

Systém tepelného čerpadla vzduch-voda využívá energii přítomnou ve venkovním vzduchu, kterou přes výměník převádí do vody pro vytápění domu, přípravu teplé vody nebo chlazení. Systém Aquarea tedy využívá energii, která je zdarma k vytápění nebo chlazení domu. Potřeba elektrické energie je pouze k napájení kompresoru, elektroniky, čerpadel a topného tělesa při velmi nízkých zimních teplotách. Výsledkem je vysoká účinnost a úspora elektrické energie. Kromě snížení spotřeby elektrické energie je obrovskou předností těchto systémů úspora fosilních paliv při současném snížení emisí skleníkových plynů.

funkce.png